Mesleki Hukuk

517 kişiyi FETÖ’den yargılayan hakim FETÖ şüphelisi oldu

Yazarın Değerlendirmesi
Okuyucuların oyu
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

FETÖ operasyonlarında Çorum’da gözaltına alınan 21 farklı meslek gurubundan 517 kişiyi yargılayan hakim de aynı suçu işlemekten gözaltına alındı ve adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Son zamanlarda FETÖ operasyonlarında Çorum’da gözaltına alınan örgüt üyelerine yönelik duruşmalara hakim olarak bakan Çorum Sulh Ceza Hakimi M.T., 517 kişiyi yargıladı ve cezaevine gönderdi.
Hakim M. T.’nin yargıladığı 21 ayrı meslek gurubunda Kaymakamlar, Ceza Hakimleri, Cumhuriyet Savcıları, Emniyet Müdürleri, Doktorlar, Veterinerler, Mühendisler, İnfaz koruma Memurları, Mübaşirler, Zabıt katipleri, Öğretmenler, İmamlar, Polis Memurları, İşadamları, esnaflar, Ev Hanımları, İcra Memurları, İcra müdürleri, Askerler ve çok sayıda din adamı bulunuyordu.
Geçen günlerde FETÖ’nün adliye ayağına yapılan operasyonda seminere gittiği Samsun’da 5 meslektaşı ile birlikte FETÖ örgütüne üye olmaktan gözaltına alınarak mahkemeye çıkartılan Hakim M. T. adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kendisi ile gözaltına alınan 3 hakim ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İSKİLİPLİ ATIF HOCA’NIN FOTOĞRAFI BULUNDU
Yapılan araştırma sonrasında sosyal medya hesabında kendisine ait birkaç fotoğraf çıkarken İskilipli Atıf Hoca’nın fotoğrafının da bulunması dikkat çekti.

Facebook Hesabınla Yorum Yap

Azer Gözelli

Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Stajyer Avukat. Kamu Hukuku Yüksek Lisans Öğrencisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaşılacak içerikleri
size gönderelim

E-posta bültenimize abone olun ve önemli içerikleri size gönderelim

Abone olduğunuz için teşekkürler

Birşeyler yanlış gitti!

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün